Portal Home > Baza wiedzy > Domeny > Jak przetransferować domeny .eu do cal.pl?


Jak przetransferować domeny .eu do cal.pl?
Procedura transferu domen .eu

 

 

Prosimy wypełnić formularz transferu domeny, po rozpoczęciu procedury transferu zostanie wygenerowana faktura pro-forma, na podstawie której należy dokonać wpłaty. Transfer niezależnie od momentu jego wykonania kończy poprzedni okres abonamentowy u starego rejestratora. Wniesionaopłata rozpoczyna nowy okres (1 rok) utrzymania domeny u nas jako nowego Rejestratora. Do abonenta zostaną wysłane 2 maile z EURid z
prośbą o potwierdzenie chęci dokonania Transferu.

 

Wiadomości zostaną wysłane na aktualne adresy e-mail znajdujące się w identyfikatorach kontaktów przed (baza whois) i po transferze (podgląd w Panelu). Transfer (TRADE) dojdzie do skutku, jeśli w terminie 14 dni od otrzymania maili z Eurid, zostaną one pozytywnie potwierdzone.

 

Maile z EURid są wysyłane tuż po zgłoszeniu domeny do transferu, w naszym systemie jednak ma to miejsce w momencie uregulowania opłaty związanej z operacją Transferu. Jeśli przynajmniej na jeden z adresów mail nie trafi korespondencja z Eurid, można potwierdzić taki Transfer (TRADE) wysyłając faxem +32 2 401 27 52 do Eurid stosowny formularz.

 

Transfer domeny .eu jest możliwy w dowolnym momencie, zalecamy jednak dokonywanie tej procedury najpóźniej 30 dni przed wygaśnięciem. Związane jest to z 14 dniowym okresem jaki przypada na potwierdzenie maili, oraz 5-7 dniowym (czasami 12 dni) okresem jaki jest potrzebny Eurid`owi na zatwierdzenie transferu.

 

Można rozpocząć transfer domeny nawet w ostatniej chwili jeśli przed jej wygaśnięciem zostaną potwierdzone dwa maile. Wtedy czekamy na weryfikację Euridu. Jeśli domena wygaśnie, jej odnowienie nastąpi po rozpatrzeniu transferu przez Eurid. Do tego czasu będzie nie aktywna.

 

Zgłoszenia transferu domen odbywają się za pomocą panelu Centrum Klienta.Czy artykuł okazał się pomocny?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Drukuj Drukuj

Also Read