Portal Home > Baza wiedzy > Certyfikaty SSL > Jak wygenerować certyfikat SSL?


Jak wygenerować certyfikat SSL?
Po opłaceniu złożonego zamówienia, czekamy na otrzymanie wiadomości na nasz adres e-mail ( wiadomość "Twój certyfikat SSL" ).

Wiadomość ta pozwala na wygenerowanie klucza CSR oraz procedurę podpisania SSL. 


Pierwszym zadaniem jakie musimy wykonać jest wygenerowanie klucza CSR.

Po kliknięciu w tę opcję wyświetla się strona www.cal.pl/csr gdzie musimy wypełnić puste pola. Pamiętajmy aby zapisać podane klucze ponieważ nie ma możliwości późniejszego ich odzyskania !

Następnie wracamy do otrzymanej wiadomości na naszego e-mail'a i wybieramy opcję procedury podpisania SSL. W celu uzyskania niezbędnych informacji skontaktuj się z admistratorem serwera!

W puste pole wklejamy zapisany klucz CSR 

Następnie wybieramy typ serwera (dla serwerów cal.pl jest to Apache +MOD SSL )


Podczas kolejnego etapu ważne jest aby wybrany przez nas mail potwierdzający certyfikat związany był z DOMENĄ (w adresie e-mail musi być nazwa domeny do jakiej odnosi się certyfikat).  

Wypełniamy informacje kontaktowe, potwierdzamy akceptację regulaminu i klikamy "kontynuuj". 

Następnie otrzymujemy wiadomość na naszego e-maila, iż certyfikat został zamówiony. Chcąc dokończyć zamówienie musimy potwierdzić e-maila końcowego wysłanego na podany przez nas wcześniej adres e-mail (związany z nazwą domeny). 

Zatem logujemy się na pocztę i otwieramy wiadomość.

W celu zatwierdzenia certyfikatu klikamy w odpowiedni link. Otworzy się strona w celu sprawdzenia zamówienia. Po upewnieniu się, iż informacje są zgodne z tymi które podaliśmy, zatwierdzamy zamówienie. Gotowy certyfikat przychodzi w kolejnym mailu. 


Czy artykuł okazał się pomocny?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Drukuj Drukuj

Also Read