Portal Home > Baza wiedzy > Tutoriale - jak to zrobić? > Administracja użytkownikami FTP


Administracja użytkownikami FTP
Konto FTP jest niezbędne do korzystania z serwera wpełni. Umożliwia przegrywanie plików z lokalnego komuptera na serwer. Aby skorzystać z takiej funkcjonalności należy anjpierw utworzyć takie konto. W tym celu należy wybrać z panelu głównego Direct Admin opcję Zarządzanie FTP . Przejdziemy w ten sposób do panelu zarządzania kontami FTPjak poniżej.

 

 

Wybierając opcję Załóż konto FTP przejdziemy do panelu tworzenia nowego konta FTP. Aby je stworzyć poprawnie należy podać nazwę konta, hasło jakie chcemy używać do logowania sie do niego oraz wybrać opcję dostepu do katalogów na serwerze. W tej kwestii mamy do wyboru cztery możliwości konfiguracji. Od góry poczynając:

- dostęp do zawartości katalogu public_html w danej domenie

- dostep do katalogu public_ftp w danej domenie

- dostęp do katalogu o nazwi identycznej jak użytkownik FTP (w tym wyoadku test)

- indywidualny dostep FTP określony daną ściezką


Po określeniu parametrów konta należy kliknąć Załóż . Przejdziemy w ten sposób z powrotem do listy kont FTP w danej domenie.

 

Tak utworzone konto FTP można edytować korzystając z opcji change . Zmienić można zarówno hasło do danego konta jak i na nowo określić katalogi do których ma mieć dostęp. Konto mozna również usunąć, gdy nie będzie już potrzebne, zaznaczając checkbox przy danym koncie FTP oraz klikajac opcję Delete selected .Czy artykuł okazał się pomocny?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Drukuj Drukuj

Also Read
Przekierowania e-mail (Views: 681)
Administracja domenami (Views: 1677)