Portal Home > Baza wiedzy > Tutoriale - jak to zrobić? > Subdomeny – co i jak?


Subdomeny – co i jak?
Panel Direct Admin pozwala na utworzenie subdomeny. Pozwala to na obniżenie kosztów zakupu dużej liczby domen, których cena często jest dosyć kosztowna. Aby utworzyć subdomene, należy posiadać domenę już podłączoną do panelu Direct Admin. Następnie po zalogowaniu się do panelu i wybraniu domeny, w której chcemy utworzyć subdomenę należy wybrać z opcji zarządzania kontem pozycję: Administracja subdomenami . Przejdzie się w ten sposób do panelu jak poniżej.

 


Dzięki temu panelowi można dodać nieograniczoną liczbę subdomen w danej domenie. Aby to zrobić należy w widocznym polu tekstowym podać nazwę subdomeny np. test , a następnie kliknąć przycisk Załóż . W ten sposób zostanie utworzona subdomena oraz katalog test w katalogu public_html . Od tej pory do katalogu test można wgrywać pliki strony które bedą miały być widoczne pod adresem test.jankowalski.cal.pl .

 

Dodaną subdomenę można usunąć zaznaczając checkbock po prawej stronie na liście subdomen a następnie przycisk Usuń . Aby jednocześnie usunąc katalog subdomeny niezbędne jest zaznaczenie opcji Usuń zawartość katalogów .Czy artykuł okazał się pomocny?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Drukuj Drukuj

Also Read
Wildcard dla domen (Views: 898)