Portal Home > Baza wiedzy > Tutoriale - jak to zrobić? > Jak wgrać swoją stronę internetową?


Jak wgrać swoją stronę internetową?
Aby wgrać stronę internetową na serwer należy skorzystac z klienta FTP. Przy jego pomocy będzie możliwe połączenie się z serwerem i przekopiowanie plików strony z lokalnego komuptera na serwer wirtualny. Skorzystać można z klienta FTP takiego jak np. Filezillaczy Total Commander. Jak połączyć się z serwerem, zostało przedstawione poniżej na przykładzie programu Filezilla..

 

Po podaniu wszystkich niezbędnych danych do połaczenia się z serwerem przez klienta FTP i połączeniu się z nim wystarczy w oknie po lewej stronie wyszukać katalog z plikami zawierajacymi pliki, które chcemy wgrać na serwer.  W oknie po prawej stronie wyszukać lokalizację na serwerze, w której chcemy umieścić pliki strony. Następnie wystarczy w oknie po lewej zaznaczyć pliki, które chcemy skopiować na serwer i przeciągnąć je na prawe okno. W ten sposób możemy przekopiować pliki.

 

 

Po zakończonym kopiowaniu, gdy już uznamy, że przegraliśmy wszystkie niezbędne pliki na serwer mozemy bezpiecznie rozłaczyć się z serwerem.Czy artykuł okazał się pomocny?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Drukuj Drukuj

Also Read
Wildcard dla domen (Views: 892)