Portal Home > Baza wiedzy > Połączenie FTP > Jak dodać nowe konto FTP?


Jak dodać nowe konto FTP?
Aby stworzyć nowe konto FTP należy zalogować się do panelu Direct Admin i z menu głównego wybrać Zarządzanie FTP jak na obrazku poniżej.

Następnie na stronie, która się pojawi należy wybrać Załóż nowe konto FTP. W ten sposób przejdziemy do panelu konfiguracji nowego konta FTP.

Aby poprawnie zdefiniować nowe konto FTP należy podać Użytkownika FTPHasłooraz określić lokalizację, do której będzie miał dany uzytkownik dostęp. Możemy określić dostęp do wszystkich katalogów w domenie czy też do wybranych katalogów. Przykładowa przedstawione poniżej konfiguracja określa konto FTP z dostępem do katalogupublic_html.

Po dokonaniu wszystkich ustawień należy kliknąć przycisk Załóż. Po kliknięciu przyciskuZałóż panel sterowania wyświetli informacje logowania dla utworzonego konta FTP. Można zauważyć, że do nazwy użytkownika FTP dołączony jest element @domena.com. Dzieje się tak, gdyż domena korzysta ze współdzielonego adresu IP. W przypadku gdy witryna internetowa ma dedykowany (statyczny) adres IP, do nazwy użytkownika FTP nie jest dołączany element @domena.com.

Jeśli używany jest dedykowany adres IP i utworzono dodatkowe domeny w danym koncie, te dodatkowe domeny będą miały identyfikatory użytkowników FTP w postaci nazwa_użytkownika@ta_domena.comCzy artykuł okazał się pomocny?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Drukuj Drukuj

Also Read
Total Commander (Views: 1257)
File Zilla (Views: 1430)